CMFT

Grizzlys rozpučili mravce

ČERVENÉ MRAVCE futsal team vstúpili do futsalovej ligy proti súperovi Grizzlys. Otváraciu zostavu obstaral Begányi, Kovács, Mojsej a Hojnoš. Svätyňu mravcov chránil mladší zo súrodeneckej dvojice Hojnošovcov.

Prvé minúty zápasu predstavovali šachovú partiu. Hralo sa medzi päťkami. Skóre zápasu mohol otvoriť Hojnoš. Ten sa nemotorne obtočil okolo brániaceho súpera a zoči voči brankárovi neuspel. Kuriózna situácia nastala pri prvom góle v sieti mravcov. Väčšina tímu prestala hrať s presvedčením, že lopta sa dostala za autovú čiaru. „Fair play“ prejavil Peter Hojnoš, ktorý svojím jastrabím okom z opačnej strany ihriska naznačil rozhodcovi, že lopta za čiarou nebola. Súper hrať neprestal a popri sochách, v podobe hráčov mravcov, bez problémov otvoril skóre, 0:1.

Vyrovnať sa podarilo po nádhernej spolupráci Begányiho a Kanárika, kde druhý menovaný po ukážkovom spracovaní svojou zväčša neomylnou pravačkou chirurgicky presne zakončil, 1:1. V nasledujúcom priebehu zaujal brejk Mojseja a Begányiho. Po vzájomnej narážačke sa mohol presadiť Begányi, ale pri zakončení sa prejavila jeho nedostatočná kondičná príprava. Ďalšiu strelu Gabiho zastavila ruka obrancu, ktorú neistý rozhodca nevidel. Krásnu kolmicu predviedol Die, ktorý našiel Mojseja, ale jeho filigránske zakončenie na štýl Karola Poborského skončilo tesne vedľa bránky súpera. Na druhej strane sa zaskvel Rado Hojnoš, ktorý reflexívne zabránil strele súpera z dvoch metrov. Nasledujúci tlak Grizzlys vyvolal  v obrane mravcov chaos, ktorý znamenal gól do šatne, 1:2.

Druhý polčas predstavoval dobíjanie bránky medveďov, ktorí sa v mnohých prípadoch prezentovali veľmi nešportovými zákrokmi. Taká situácia nastala aj pri úniku Begányiho s Mojsejom, kde bol Gabi škaredo atakovaný hráčom súpera. K lopte sa postavil Die. Jeho ekrazitová pravačka skončila len na tele brankára. Ten ihneď rozohral a protiútok Grizzlys skončil gólom v sieti mravcov. V ďalšom priebehu zaujala šarvátka po zbytočných agresívnych zákrokoch nevyzretých medvedíkov. Do konca zápasu medvede využili ešte dva brejky. Naopak útočné ataky mravcov boli bezzubé a neznamenali zmenu skóre. Vyzdvihnúť treba mentora mravcov, ktorý príkladmo chladil ich vášne. Toto konanie by malo byť vzorom aj pre  „profesionálov“ na lavičkách ostatných súperov.

V prvom zápase sa výrazne prejavila absencia manažéra, ktorého maximálne pracovné zaťaženie nedovolilo absolvovať prvé stretnutie. Vyzdvihnúť treba ochotu chlapcov bojovať a odovzdať na ihrisku všetko. To je zároveň pozvánkou na druhý zápas, ktorý sa odohrá vo štvrtok o 21:15 hod. proti taktiež nováčikovi Letná záhrada.