CMFT

Excelentný výkon Chomu na body nestačil

Direktoriát súťaže využil svoju právomoc a tesne pred zápasom zmenil mravcom súpera. V druhom kole napokon namiesto Letnej záhradky nastúpili proti borcom z Atletica. Na horúce kreslo trénera sa po prekvapujúcej absencii v prvom kole posadil Kubej a jeho vstup do mužstva bol badateľný. Pre zranenie zostali na tribúne sedieť Hojnoš a Mojsej. Naopak do tímu získal mentora Chomu, ktorý si podobne ako brankár Petričko a veterán Biák odkrútili svoju tohtoročnú zápasovú premiéru.  Otváraciu päťku obstarali Petričko, Kanárik, Kovács, Biák a Choma.

Úvod zápasu sa niesol v znamení tlaku Atletica na bránku mravcov. Už v 2. Minúte tlak vyústil do gólu v sieti mravcov. Nesústredeného Biáka ľahkou kľučkou obišiel súper a nedal inak vynikajúcemu Petričkovi šancu. Škoda psychickej labilnosti Biáka, ktorý mnohé minúty duelu trávil zbytočným komentovaním výkonu spoluhráčov namiesto sústredenia  sa na seba a zápas. V ďalšom priebehu si svoje miesto opätovne zastal Petričko, ktorý perfektnými zákrokmi zmaril šance súpera. Na druhej strane sa začal prejavovať Chomov hlad po futbale. Divákov pobavil svojou technikou, keď si v strede ihriska, v blízkosti publika elegantne prehodil súperovho hráča a rozohral útočnú akciu mravcov smerom ku Kanárikovi, ktorého v predchádzajúcom zápase gólová pravačka tentoraz len vyskúšala pozornosť súperovho brankára. Kanárik nebol zjavne vo svojej koži, a to hlavne pre kritiku svojho najvernejšieho fanúšika, ktorý mu uštedril počas zápasu množstvo negatívnych postrehov. Ani si nedokážeme predstaviť, čo sa mohlo odohrávať na domácej pozápasovej tlačovke. Vrchol zápasu nastal, keď sa k rohu postavil Die a jeho milimetrový center pristal na ekrazitom nabitej ľavačke ťahúňa mravcov Homoľu. Brankár Atletica zazrel loptu až vo svojej svieti. Fanúšikov môže len mrzieť, že technika haly tento moment nezachytila. Určite by bol ašpirantom minimálne na televízneho frajera na záver. V obrane mravcov pri opätovnej neúčasti Igora Milichovského vládol Kovács, ktorý profesorsky vyriešil situáciu v podčíslení 2 na 3, keď umne prečítal zámer súpera. Kovácsovi dobre sekundoval Petričko, ktorý podobne riešil situáciu 1 na 2. Na opačnej strane tvrdú strelu Homoľu nedokázal cez brankára doraziť mimoriadne agilný Choma, ktorému zápas výrazne chutil. Po rohu Kanárika sa nepresadil Biák, ktorého ľavačka tesne minula bránku. Z protiútoku súper vyšachoval obranu mravcov, Kovács síce pri prvej strele zastúpil Petrička na čiare, avšak následná dorážka do „vinkľa“ znamenala zmenu skóre, 1:2. Pastvou pre oči diváka bol ďalší priebeh zápasu, kde sa striedali útoky z jednej strany na druhú. Prečíslenie Atletica zastavila výborne postavená bránka Petrička. Na druhej strane po Kovácsovej nahrávke pod tlakom hrajúci Kanárik vysoko prestrelil. Výraznú devízu preukázal Choma pri ďalšej situácii. Po jemnom vysunutí od spoluhráča sa prezentoval štartom na loptu, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Usain Bolt. Jeho rýchle nohy vytvorili z obrany súpera kamenné stĺpy a len šťastena zabránila, aby zakončenie z jeho slabšej ľavačky skončilo v bránke. Lopta sa pohrala s nervami fanúšikov a prešla od jednej žrde po bránkovej čiare k druhej a následne mimo bránky. Skúsení hráči Atletica umne vyčkávali na svoju šancu a v poslednej päťminútovke dvomi gólmi umlčali snahy mravcov.

Vyzdvihnúť treba koučing Kubeja, ktorý výrazným spôsobom zmenil obraz hry mravcov. Výkon Chomu, Homoľu a brankárskeho esa Petrička je prísľubom do ďalších kôl. Hlas Chomu po zápase znel odhodlane: „Cítil som še na ihrisku dobre. Fotbal mi chýbal. Už še cešim na ďalší zápas. Škoda, že mi nedal gól.“ Je zrejmé, že Choma našiel svoj pokoj a ostáva veriť, že tento v ďalších zápasoch pretaví do gólu, ktorý bude môcť venovať neúnavne povzbudzujúcim fans. Príďte sa presvedčiť do Angels arény vo štvrtok, 2. 11. 2017, o 19:00 hod v zápase proti H&V INVESTMENT.