Nezaradené

Červené mravce v Hustopečiach ovládli triedu 3

Martin Březík si úspešnejšiu premiéru vo farbách ČERVENÍ MRAVENCI rally team-u  ani nemohol želať. Hneď v prvom závode v Hustopečiach vybojoval pre tím vôbec prvé víťazstvo. Slovenská posádka Pravda – Hojnoš obhájila výborné 3. miesto z Tatier.

Svoj trinásty ročník oslávila Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče zaradením nielen do TrueCam Majstrovstiev Česka v rally a Majstrovstiev Slovenska v rally, ale aj do FIA Zóny strednej Európy.

Divácky obľúbené a skvele zorganizované preteky opäť zavítali na krásne cesty v prostredí hustopečských viníc. 150,6 kilometrov súťažných tratí ponúklo asfalt, betón, šotolinu, sucho, vlhko, tmu aj šero, takže posádky dostali poriadne zabrať. Pre slovenské tímy znamenali dva dni aj dve samostatné hodnotenia a teda dva prídely bodov do šampionátu.

Pre českú posádku Martin Březík a Marek Omelka to bola veľká premiéra v novom tíme. S vysokými očakávaniami sa však vysporiadali ako ozajstní majstri a vo svojej triede suverénne zvíťazili.

„V tíme bola výborná atmosféra. Prekvapilo ma množstvo fanúšikov v servise a pri trati, za čo by som sa im rád poďakoval. Závody mali ten správny náboj. Počasie bolo premenlivé, čo nám komplikovalo výber vhodných pneumatík. Súperi boli silní a sme radi, že sa nám podarilo dôjsť do cieľa a zvíťaziť,“ zhodnotil závody Martin Březík.

Slovenská posádka Richard Pravda a Peter Hojnoš obhájila 3. miesto v triede v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally a zopakovala si boj o tretiu priečku s Tomášom Konečným. Ani jeden z tímov sa nevyhol technickým problémom a opäť sa rozhodovalo až v poslednej rýchlostnej skúške. Bol to krásny súboj so šťastnejším koncom pre červené mravce.

„Prvýkrát som si vyskúšal nočnú rýchlostnú skúšku a navyše v daždi. Na každom preteku sa naučíme niečo nové a cítime, že zrýchľujeme,“ zhodnotil svoje dojmy po preteku Peter Hojnoš, spolujazdec a manažér tímu.

„Atmosféra bola výborná. Hustopeče sú špičkovým pretekom, či už z pohľadu kvality posádok, organizácie, alebo počtu fanúšikov. Piatok bol veľmi náročný. Urobili sme chybu pri rozpise, ktorá znamenala približne 20 sekundovú stratu, v druhej rýchlostnej skúške sme dostali defekt a v ďalšej sa objavili problémy s diferenciálom. V sobotu však začal nový deň a vedeli sme, že máme na dobrý výsledok. Auto bolo ráno výborne pripravené a nakoniec z toho bolo krásne 3. miesto v silne obsadenej triede 3 v rámci Majstrovstiev Slovenska,“ uviedol pilot ČERVENÉ MRAVCE rally team-u, Rišo Pravda.