Nezaradené

Červené mravce opäť víťazne

V triede 3 sa o víťazstvo na Rally Bohemia 2017 opäť bojovalo až do poslednej rýchlostnej skúšky. V jej závere mala viac šťastia posádka Martin Březík – Marek Omelka z ČERVENÍ MRAVENCI rally team-u, ktorá obhájila víťazstvo z minulého roku.

Už tradične silne obsadená trieda 3  na jednej z najslávnejších automobilových súťaží v Českej republike mala dramatický priebeh s nečakaným rozuzlením kvôli problémom s elektronikou Václava Kopáčka. Ten postupne strácal svoj takmer minútový náskok na Martina Březíka zo soboty a v poslednej rýchlostke jeho Subaru vypovedalo službu úplne.

„Tak to je škoda, že spolu už nemůžeme bojovat, určitě by nás více těšilo, kdybychom si to mohli rozdávat na rychlostních zkouškách bez technických problémů.“, reagoval Martin na informáciu moderátora o problémoch Kopáčka a v závere pretekov uznal kvalitu svojho súpera: „Je to fantastické, že jsme vyhráli. Ze sportovního hlediska by si to Venda zasloužil, včera jel výborně. Ale rally končí až v cíli.“

Martina Březík tak pre červené mravce obhájil víťazstvo z Rally Hustopeče  a  má našliapnuté k zisku majstrovského titulu v triede 3.

„Auto sme mali výborne pripravené a s pneumatikami to bola pri neustále sa meniacom počasí doslova lotéria. Viackrát sme zvolili nesprávne obutie, čo sa ukázalo na pomalších časoch. Organizátorom sa chcem poďakovať za výbornú prácu a fanúšikom za obrovskú podporu. Už teraz pracujeme na príprave na Barumku a môžem prezradiť, že fanúšikovia sa naozaj majú na čo tešiť.“, dodal na záver manažér tímu.