Nezaradené

Janča 36. Valašská rally Valmez 2017

V poradí už 36. ročník Valašské rally 2017 sa konal v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice  v dňoch 24. - 26. marca 2017 ako úvodný pretek sedemdielneho seriálu Majstrovstiev Českej republiky v rally. Za účasti najužšej českej špičky a popredných tímov z Poľska, Maďarska a Slovenska sa Valaška vrátila medzi veľké majstrovské automobilové súťaže. ČERVENÉ MRAVCE rally team tam teda nesmeli chýbať.

"Po veľkom repase sme urobili kontrolu nastavenia podvozku, taktiež sme vyskúšali jednotlivé možnosti mapingu diferákov a hľadali sme jeho optimálne a najrýchlejšie nastavenie. Účelom dňa bolo nazbierať skúsenosti a kilometre s týmto vozidlom, ktoré malo v minulej sezóne úplne iné nastavenie a správanie. Výbornou správou je, že auto naozaj zrýchlilo a je už iba na nás, aby sme teraz využili jeho potenciál a začali stúpať. V prvom dni sme boli priebežne na dobrom 6. mieste, ale v závere sme spomalili, pretože sa nám odtrhol držiak na zadnom diferenciáli. Je to presne o tom, že auto má tisíce komponentov a stačí obyčajný závit, ktorý sa poškodil a museli sme zvoľniť tempo, aby sme ten zadný diferenciál nepoškodili. Prepadli sme sa na 8. miesto, nabrali sme velikánsku stratu. Ale nevadí, pretože ide len o malú závadu, ktorá nás nevyradila z dalších bojov a neohrozila náš štart počas budúceho víkendu v Rožňave. V sobotu budeme skúšať rôzne nastavenia tlmičov, udržíme tempo a veríme, že šťastlivo dorazíme do cieľa", zhodnotil prvý deň pretekov pilot Rišo Pravda

V druhom dni jazdila posádka na istotu a celkovo si na Janča 36. Valašská rally Valmez 2017 vyjazdila pekné 8. miesto v kategórii 3 a celkovo 33. miesto v konkurencii viac ako 80 posádok. Ďakujeme fanúšikom, že veľkú podporu na FB, za Like-y a zdieľanie príspevkov!