Nezaradené

ČERVENÉ MRAVCE rally team posilní český majster

14 Jún, 2017, Košice: ČERVENÉ MRAVCE rally team dnes oznámil meno nového pilota, s ktorým už tento víkend vstúpi do Majstrovstiev Českej republiky v rally.  Je ním Martin Březík, majster Českej republiky v rally v triede 3 z rokov 2014 a 2015 a minuloročný vicemajster. V českých farbách ČERVENÍ MRAVENCI rally team-u sa predstaví už tento víkend na 13. ročníku AGROTEC PETRONAS SYNTIUM  RALLY v Hustopečiach.

“Sme nadšení, že sa Martin rozhodol posilniť náš tím,“ hovorí manažér tímu Peter Hojnoš. “České majstrovstvá sú na vysokej úrovni. Českí fanúšikovia rozumejú motoršportu, bavia sa ním a ich odozva na našu prácu je skvelá. Atmosféru, ktorú sme mali možnosť zažiť tento rok na Valašskej rally alebo pred rokom v Hustopečiach, by sme radi preniesli aj do slovenských automobilových pretekov.“

Martin Březík patrí medzi najúspešnejších a najskúsenejších aktívnych českých jazdcov a na pretekoch patrí vždy k favoritom na víťazstvo. V tíme doplní Richarda Pravdu jazdiaceho Majstrovstvá Slovenska v rally  s talentovaným českým spolujazdcom Ondřejom Krajčom na Mitsubishi Lancer Evolution IX a posádku Peter Fedorčák – Ján Sopko jazdiacu Regionálny rally pohár na vozidle BMW E30.

“S Martinom budeme súťažiť v jednej triede, takže preteky dostanú nový náboj. Ten má so svojím autom podstatne viac najazdených kilometrov a skúseností, navyše bude v domácom prostredí, takže bude mať v pretekoch navrch, ale verím že sa s Martinom v Hustopečiach ponaháňame. Budem mu osobne držať palce, aby obhájil minuloročné víťazstvo,“ odpovedá Richard Pravda s úsmevom na otázku súperenia v tíme.

Pre Martina Březíka to bude na 13. ročníku AGROTEC PETRONAS SYNTIUM  RALLY v Hustopečiach veľká premiéra vo farbách ČERVENÍ MRAVENCI rally team-u, kde predstaví aj nový dizajn svojho auta. “Rozhodoval som sa veľmi krátko. Prvýkrát sme sa so zástupcami tímu stretli ešte pred rokom a odvtedy som pozorne sledoval progres tímu. Je neuveriteľné, čo sa im podarilo vybudovať v priebehu jediného roka a keď som na jar dostal ponuku stať sa jeho súčasťou, tak som vedel, že do toho pôjdem. Máme spoločné hodnoty, radosť z tohto krásneho športu a chceme sa s ňou podeliť s rally fanúšikmi v Čechách aj na Slovensku,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie Martin Březík.

Richard Pravda a Martin Březík pozývajú všetkých fanúšikov na 13. ročník AGROTEC PETRONAS SYNTIUM RALLY v Hustopečiach, kde je pre nich pripravená fanúšikovská zóna a možnosť nahliadnuť do zákulisia majstrovských rally pretekov.