Nezaradené

Červené mravce naďalej zrýchľujú

Pred štartom IX. Rally Lubeník si všetci v tíme kládli otázku, či Richard Pravda s Ondřejom Krajčom dokážu natiahnuť úspešnú výsledkovú sériu, v ktorej od začiatku tohtoročných Majstrovstiev Slovenska v rally v triede 3 stúpali od piateho, cez štvrté, až po dve tretie miesta v Tatrách a Hustopečiach.

Lubenícke rýchlostné skúšky boli v znamení boja o prvú priečku medzi favoritom Petrom Gavlákom a Richardom Pravdom, ktorí sa v prvej polovici pretekov vystriedali na čele priebežného poradia. Po silnom daždi však opäť rozhodli problémy s elektronikou.

„Po štvrtej rýchlostnej skúške nás zradila elektronika diferenciálov. Pravdepodobne sa nám dostala voda do elektroinštalácie. Je to škoda, pretože sme sa mohli pokúsiť udržať vedúcu pozíciu. Po presušení kontaktov sme sa s autom dostali opäť do tempa a podarilo sa nám udržať aspoň druhé miesto,“ hovorí pilot ČERVENÉ MRAVCE rally team-u, Richard Pravda.

 

Napriek nepriaznivej predpovedi počasia prišlo k tratiam a do servisného parkoviska množstvo domácich divákov. „Kolegovia z tímu pre fanúšikov pripravili ochutnávku čapovanej remeselnej limonády, domáce pivo, vlastný energetický nápoj Smädný mravec Rally Energy a množstvo darčekov. Lubeník je pre nás výnimočný, pretože práve tu spontánne vznikol názov nášho tímu, keď ktosi pri pohľade na množstvo fanúšikov vo vtedajších červených tričkách nášho partnera oils4cars vyhlásil, že je nás tam ako červených mravcov,“ dodáva manažér tímu.

Obľúbenosť tímu medzi miestnymi fanúšikmi sa ukázala aj pri odovzdávaní pohára za 2. miesto v triede 3 na cieľovej rampe, kde ČERVENÉ MRAVCE rally team zožali najväčší potlesk. Richard Pravda poďakoval aj moderátorovi podujatia, Alexovi Štefucovi, ktorému do dažďa daroval tímovú pláštenku. Ten pohotovo poďakoval a vtipne reagoval slovami, že džentlmen nepodceňuje ochranu a že je to vôbec prvá posádka, ktorá mu niekedy niečo darovala.

V rámci slovenských majstrovstiev sa ČERVENÉ MRAVCE rally team predstaví ešte v Trebišove a na záver v domácich Košiciach a určite budeme všetci zvedaví, či sa červeným mravcom podarí predĺžiť úspešnú sériu.